Izolacje przeciwwodne – kiedy je stosować?

Wilgoć jest ogromnym zagrożeniem dla każdego budynku. Z tego względu tak ważne jest wykonanie izolacji przeciwwodnej, która zabezpieczy go przed niebezpiecznym wpływem wody zawartej w ziemi. W wielu przypadkach wystarczające są izolacje przeciwwilgociowe, jednak gdy budynek wzniesiony będzie na terenie bez ujścia wody opadowej, potrzebne okaże się wykonanie izolacji przeciwwodnej. Jej użycie rekomenduje się także, kiedy obiekt położony jest na terenie niżej lustra wody. Ważne będzie, aby woda nie uszkadzała obiektu wskutek napierania na jego fundamenty. Jakie jednak typy izolacji przeciwwodnych się wykonuje? I w końcu – jakiej firmie zlecić wykonanie izolacji przeciwwodnej?

Izolacje przeciwwodne – jak je odróżniamy?

Rozpoznajemy trzy rodzaje izolacji przeciwwodnych. Pierwszy typ to izolacje przeciwwilgociowe, które stosowane są, jeśli nie stwierdza się znaczącego niebezpieczeństwa ze strony wilgoci. Jeśli zaś woda jest dużym kłopotem, należy postawić na któryś z 2 pozostałych typów izolacji. Średnie wykonuje się przede wszystkim na terenach z podłożem zwartym, bo tam często gromadzi się wilgoć. Izolacje ciężkie są z kolei wykorzystywane na obszarach, gdzie panuje duże ryzyko pojawienia się podtopień – te izolacje powinny cechować się wysoką odpornością oraz ochronić dom także przed silnie napierającą wodą.

Izolacje przeciwwodne – wybór ekipy

Jak nietrudno się domyślić, jakość izolacji przeciwwodnych wpływa na bezpieczeństwo lokatorów domu. Z tego względu należy dobrze rozważyć decyzję co do ekipy, która je założy. O czym więc nie należy zapomnieć wybierając firmę, która wykona izolacje przeciwwodne? Najistotniejsze z pewnością okażą się umiejętności jej specjalistów – warto zatem sprawdzić, jak długo świadczy podobne usługi oraz jak opisują zakończone przez nią projekty wcześniejsi kontrahenci.