okna drewniane

Dlaczego warto wybrać okna drewniane?

Drewniane okna najczęściej kupowane są nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, lecz również na ich trwałość. Ten ekologiczny surowiec daje estetyczny wygląd, który zostaje zachowany przez długie lata. Nie tylko jednak piękno jest ważną zaletą takich okien. Jakie są inne kwestie, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa aniżeli okien wykonanych z innych surowców?

Okna drewniane – niepowtarzalne walory estetyczne

Każdy wielbiciel przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych związanych z urządzaniem domu, mówi o niezwykłym klimacie, który tworzy drewno. Można także decydować się na różne gatunki drewna, które mają rozmaity wygląd, kolory czy rozmaitą fakturę, co daje ogromne możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też zdecydowanie ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być zatem idealnym produktem do produkcji najróżniejszych elementów aranżacyjnych.

Dodatkowe istotne cechy okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał zapewnia olbrzymie możliwości jeżeli chodzi o wykonywanie okien. Przybierają one przeróżny wygląd i stylistykę. Drewno można malować na dowolne kolory, a także obrabiać, wykonując wyjątkowe formy. Jedynie drewno może być wykorzystywane do restauracji zabytków, świetnie spisuje się także w przypadku osób chorujących na alergie. Nie wydziela żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet dobrze działa na samopoczucie domowników, poprawiając klimat domu. Do tych zalet można poza tym dopisać fakt, iż jest wiele dobrych metod wydłużania trwałości okien z drewna, a także fakt, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeżeli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, który to proces jest dość prosty i nie zagraża atmosferze. Zalety te powodują, że okna z drewna są bardziej godne polecenia aniżeli produkty wytwarzane z PCV czy plastiku.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]