Co przyczynia się do popularności ekologicznych domów drewnianych?

Kliknij tu, aby kupić domy drewniane Kraków.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu największą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem przypominające proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Z tego powodu z chęcią stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od wielu lat traktowane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach drewnianych nie stosuje się surowców syntetycznych. Ze względu na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by taki dom ocieplić. Nie jest używana też papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale prezentują w sąsiedztwie majestatycznych gór bądź wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia rewelacyjne samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono także bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane doskonale nadają się dla alergików, astmatyków oraz osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz naprawdę piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by podjąć decyzję o ich budowie.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]