baseny, baseny kąpielowe

Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to także wielka przyjemność, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na basen zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo do ośrodków spa albo obiektów sportowych, a także baseny prywatne – wewnętrzne, przydomowe bądź ogrodowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybranie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka liczba rodzajów basenów. Dostępne są różne kształty: płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla pasjonatów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na proste rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje też halę basenową lub ogród. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, warto zdecydować się na specjalne schody. Podobnych dodatków jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]