Montaż podług drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Potrzebujesz paneli podłogowych? Sprawdź www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie łatwe, więc każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym gruncie – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Warto pamiętać również o odpowiedniej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – trzeba odczekać czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się zbędnej wody. Panele i narzędzia gotowe?

ABC układania paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej układać startując z rogu pomieszczenia. Zanim je położysz, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, bowiem potem trudniej będzie je zwrócić. Pamiętaj o temperaturze podłoża, która powinna być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Połączysz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Tak, jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pomieszczeniu. Należy zatem zostawić szczeliny przyścienne o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli zamontujesz również listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]