Drewniane podłogi

Sprawdź, gdzie zamówić drewnianą podłogę

Podłogi drewniane stale stanowią numer jeden na rynku materiałów wykończeniowych. Drewno to z jednej strony ciepła powierzchnia, z drugiej zaś unikalna budowa, w postaci ciekawego usłojenia. Drewniane podłogi to obecnie najpopularniejszy rodzaj pokryć do domów i mieszkań.

Podłogi drewniane – materiał ponadczasowy

Duża wytrzymałość i wszechstronność wykorzystania wpłynęła na dużą popularność podłóg drewnianych. Są wytrzymałe na odkształcenia, a także uszkodzenia mechaniczne. Ponadto podłogi drewniane świetnie izolują termicznie. Kolejną ważną cechą dla użytkowników jest fakt, że podłogę drewnianą można montować na dwa sposoby – jako podłogę mocowaną do podłoża i pływającą.

Podłogi drewniane i ich rodzaje

Podłoga drewniana z drewna litego jest inwestycją na lata. Lite drewno jest ciepłe i dekoracyjne. Jest też świetnym izolatorem termicznym. Gatunek drewna jest także bardzo ważny, przy konstrukcji drewnianej podłogi. Trwalsza jest podłoga drewniana dębowa niż sosnowa. Jesion i grab to twarde, odporne na uszkodzenia gatunki, przez co wykorzystywane są w pomieszczeniach otwartych.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]