Zwiedź szczyty masywu Kilimandżaro – wyprawa na Mawenzi, Shirę i Uhuru

Wycieczka na Kilimandżaro - sprawdź informacje o ofercie na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Sięganie po górskie szczyty to ambicja licznych turystów, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych wrażeń z pewnością dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Globtroterów wabią przede wszystkim przepiękne krajobrazy, sposobność obserwacji obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również kurczące się już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Uhuru, Mawenzi i Shira – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza odpowiednią preparację – ze względu na znaczną wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą charakteryzować się dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 7 do 9 godzin każdego dnia.

O czym należy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest również wyposażyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni także należyta profilaktyka – zastosowanie preparatów odstręczających owady, a także korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, aby uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]