Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Wyprawy górskie - na tej stronie przeczytasz o bezkonkurencyjnej ofercie

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nic więc dziwnego, że trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych szlaków powoduje, że każdy – także absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może natomiastprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte trudności mogą okazać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je kwalifikowany przewodnik, nie znaczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne destynacje podróży

Ogromnym zainteresowaniem wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jednakże z uwagi na wysoki stopień trudności i wysokie koszty większość miłośników gór nie decyduje się na te rejony. Znacznie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Poza tym polskie firmy organizują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]