Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Dolomity trekking. Uzyskaj więcej wiadomości.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku zapewne przebyli większość tras trekkingowych w naszym kraju zlokalizowanych w Bieszczadach, w Tatrach i w Karkonoszach. Bez wątpienia są one zachwycające, jednakże osoby, które chętnie uprawiają ten rodzaj aktywności z czasem pragną zasmakować ekscytacji płynącej z wycieczek po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w Polsce, jeżeli można zachwycać się porywającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Cechy Dolomitów

Dolomity, a więc masyw górski położony całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się pokaźną liczbą ostrych grani, baszt skalnych i stromych turni, które w czasie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swój kolor. Jest to też jeden z najpiękniejszych masywów górskich starego kontynentu (o ile nie świata!), nie dziwi zatem, iż w 2009 roku trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, nadzwyczaj spadziste stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, oznaczono w nich również niemało łatwych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzi sobie większość turystów uprawiających trekking.

W Dolomitach spędzisz również w atrakcyjny sposób zimowe miesiące

Początkujących pasjonatów trekkingu niewątpliwie urzeknie przeprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, czyli po szlakach wyposażonych w mocne liny asekuracyjne. Plan ekskursji tego typu jest tak skonstruowany, aby ich uczestnicy przeszli szkolenie z zasad asekuracji oraz sposobów poruszania się po takim szlaku. Obeznani z górami i posiadający wysoką sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości osób bardzo trudna, jednakże jej uczestnicy na pewno nie zapomną o niej do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić również w atrakcyjny sposób zimowe miesiące, chodząc po mniej spadzistych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi wierzchołkiem Averau i szczytami grupy Dolomiti di Sesto.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]