Trasy wokół znanych ośmiotysięczników – o wyprawach w Himalaje

Więcej na temat Himalaje wycieczka na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Oddziałuje na to sporo czynników – głównie fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy napomknąć także o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje są areną zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku należy podkreślić, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Przyczyną komplikacji bywa też samo przygotowanie podróży – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum bądź Himalaje z rzadka postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, że te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo nieraz aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Annapurna, Everest czy Manaslu. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]