Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Trekkingi - na tej stronie przeczytasz o rewelacyjnej ofercie

Górskie wypady mogą przybierać różne formy. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (tak wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek zyskujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i delektowania się cudownymi widokami.

Poziomy trudności trekkingów

Stopień trudności jest uzależniony od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Zawodowcy rozróżniają 3 poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej kondycji oraz minimum elementarnej praktyki w górach – np. w Karpatach. Najwyższy stopień to wyprawy dla jednostek ze znakomitą kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do mało komfortowych warunków biwakowania w trakcie długiej wędrówki.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju aktywności najbardziej upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe góry Europy, największym powodzeniem cieszą się wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, bałkańskie Góry Przeklęte, a także Alpy. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby powinny natomiast spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]