Szukasz ciekawych miejsc w Małopolsce? Zajrzyj na ten portal

Kliknij w to miejsce jeśli chcesz poznać tajemnicze miejsca w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, toteż często trudno odnaleźć się w setkach wiadomości o godnych odwiedzenia zabytkach oraz zbliżających się imprezach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Strona o atrakcjach w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby zaprezentować przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, powstała stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o pokazach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści myślący o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka odnajdą Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki oraz kempingi, pensjonaty i hotele zlokalizowane w różnych punktach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. urok lokalnego folkloru, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz atrakcje narciarskie.

Proste rozmówki i wykaz ambasad – istotne informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina również o turystach z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych ciekawych miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Niezmiernie wartościowa dla obcokrajowców jest też sekcja Rozmówki, w której poznają najpopularniejsze słowa i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wczasów w Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na terenie Małopolski.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego