Małe grupy, maksimum wiedzy – o kursie turystyki wysokogórskiej

Szukasz szczegółowych informacji o zimowym kursie turystyki wysokogórskiej? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są piękne, ale również niebezpieczne. Praktycznie co parę tygodni, a zwłaszcza w okresie, gdy wczasowicze tysiącami napływają do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u stóp znanych szczytów, dowiadujemy się o nowych fatalnych zdarzeniach z udziałem osób, które bez stosownego przygotowania porwały się na wyprawę szlakiem o najwyższej trudności. Z tej przyczyny pasjonatom gór pragnącym przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie nie tylko z poruszania się w rakach, orientacji w terenie i asekuracji

Najlepszą drogą, żeby posiąść niezbędne umiejętności jest uczestnictwo w kompleksowym szkoleniu pod okiem specjalistów z każdego z najważniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, innymi słowy ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego posługiwania się czekanem, poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, orientacji w terenie i survivalu, które są nieodzowne w przypadku rozmaitych niebezpiecznych sytuacji. Szkolenie pokrywa dodatkowo reguły odpowiedniego zachowania się podczas lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma wieloletnią praktykę jako organizator wycieczek w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w niedużych grupach, które najczęściej nie przekraczają 6 osób. To sprawia, że przyswajanie umiejętności ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność ofiarować każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość czasu i uwagi, żeby mogli oni sprawnie opanować najważniejszą wiedzę, potrzebną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]