piękne miejsca w małopolsce, małopolska atrakcje

Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, więc zdarza się, że ciężko odnaleźć się w gąszczu informacji o najciekawszych atrakcjach i zbliżających się imprezach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Najciekawsze miejsca w Małopolsce – odwiedź portal przygotowany specjalnie dla turystów

By przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o wystawach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Podróżnicy organizujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie spostrzegą mapę, na której ekspresowo odnajdą Centra Informacji Turystycznej, pensjonaty, hotele i kempingi oraz zabytki i muzea położone w różnych punktach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Z kolei dla osób, które z najrozmaitszych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi trasy rowerowe, czar parków narodowych i krajobrazowych czy zamek na Wawelu.

Witryna o zabytkach Małopolski nie zapomina zagranicznych podróżników

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych ciekawych miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców może być także sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe wyrażenia i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wczasów naszym kraju.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego