Kable RTV do wszystkich instalacji

Więcej o kablach RTV na https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

Bez odpowiednich instalacji nie moglibyśmy pobierać sygnału telewizyjnego czy internetowego. Jak nietrudno się domyślić, najistotniejszymi ich elementami są kable RTV. To dzięki nim możliwe jest transmitowanie danych do poszczególnych węzłów oraz gniazd. Z uwagi na to, jak są one ważne, ekipy zakładające sieci starannie dobierają używane przez siebie przewody. Ich dobór potrafi okazać się źródłem poważnych problemów – wszak zależnie od warunków powinniśmy użyć innych przewodów. Istotna jest także ich niezawodność, bo instalacje powinny wytrzymać co najmniej kilkanaście lat użytkowania. Jak więc kupować kable RTV? Które ich typy są dostępne?

Kable RTV – jaki typy odróżniamy?

Najczęściej stosowanym rodzajem kabli RTV są przewody światłowodowe – dzięki nim dostarcza się sygnały internetowe, telewizyjne i połączeń głosowych. Jak nietrudno się domyślić, przewody światłowodowe jako oś transmisji informacji wykorzystują światło, które wędruje po właściwie przygotowanym materiale szklanym. Oprócz tego stosowane są również przewody koncentryczne, których używa się zwykle do transmisji impulsów o niskiej częstotliwości. Takie przewody wykorzystywane są najczęściej do dostarczenia informacji do końcowych odbiorców.

Kable RTV – gdziekupić

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie jest łatwy. Dlatego ekipy montujące tego typu instalacje najczęściej decydują się na umowę ze sprawdzonymi dostawcami. Wybierając kable RTV od takiego sklepu zyskujemy gwarancję, iż składająca się z nich instalacja będzie zawsze solidna. Najlepiej postawić na ten sklep, który sam wytwarza sprzedawane przez niego kable RTV. Ważne jest także to, czy ekipa dostarczająca kable RTV obejmuje je gwarancją i oferuje pomoc w przypadku problemów – przecież to producent musi doskonale znać jego przewody i zawsze wypracować rozwiązanie, które ułatwi wykonanie funkcjonalnej instalacji.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]