Gdzie stosowany jest wzmacniacz kanałowy

Wzmacniacz kanałowy zamówisz na www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie zaprojektowane do odtwarzania sygnału telewizji naziemnej. Jak możemy się domyślić z nazwy kluczowym zadaniem jakie pełni jest wzmacnianie i wyrównywanie sygnału. Zobaczmy jak funkcjonuje to urządzenie i na jakich pasmach działa.

Wzmacniacz kanałowy – do tradycyjnych instalacji

W hurtowniach znajdziemy dużo mechanizmów, których zadaniem jest zwiększenie sygnału i odbiór programów telewizji naziemnej. Służą one zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do tych nietypowych. Montowane są na obszarach, na których sygnał jest niesamowicie słaby. Sprawdzają się na przykład w miejscowościach górskich, garażach podziemnych i w gęsto uzbrojonych budynkach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodowe rozsyłanie sygnałów TV. Ich obudowa powoduje, że mogą być zlokalizowane na antenie zewnętrznej – nie straszny im śnieg i deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – kompatybilny z antenami DIGIT-3DT

Najbardziej popularny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w cztery oddzielne wejścia – takich jak VHF lub UHF + LTE. Urządzenia mogą być wyposażone w technologię eliminującą nieprawidłowości pochodzące z internetu mobilnego. Zależnie od modelu ma także trzy lub cztery specjalistyczne filtry kanałowe – działające z kanałami k.20-k.69. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują na przykład z antenami biernymi. Wzmacniacze kanałowe posiadają odrębne zasilanie, a także kontrolki sygnalizacyjne.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]