środki dezynfekcyjne stosowane w szpitalach, środki odkażające

Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

Specjalistyczne środki dezynfekujące pomagają utrzymać czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są używane i w jaki sposób działają? Kiedy należy się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – skład i działanie

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników, które mogą mieć negatywne działanie na zdrowie człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków do dezynfekcji powierzchni najczęściej wchodzi chlor, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, aldehydy, poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, jak również sporo innych komponentów. Do często używanych środków należą żele, chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz oleje (np. do przyrządów chirurgicznych).

Przeznaczenie środków do dezynfekcji

Środki odkażające używane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania podłóg, toalet, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują też zastosowanie przy myciu krajalnic, maszynek do mięsa, sztućców, blenderów oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dostosowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność przede wszystkim w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]