Wyposażenie każdej mamy – odciągacz kataru

Przeziębienie u niemowlaka zazwyczaj nie jest groźną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tej choroby i braku większego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak jej lekceważyć. Nieodciągana przez długi czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na uszy oraz inne części układu oddechowego, czego rezultatem bywa rozwój takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By się przed tym uchronić, należy odsysać katar za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosku naszej pociechy. Jak jednak zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie odessie wydzielinę

Metod na odciągnięcie wydzieliny z noska małego dziecka jest wiele. Najbardziej znany z nich z nich to z całą pewnością gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą bywa dla malucha mało komfortowe. Tym należy tłumaczyć sobie popularność innego typu odciągaczy, które są wygodniejsze i wydajniejsze w użyciu niż gruszki. Najprostsze modele działają na wdech rodzica, a bardziej skomplikowane urządzenia to odciągacze do odkurzacza lub zasilane wbudowanym silniczkiem.

Dlaczego warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Katarek jest przykładem odciągacza do odkurzacza. Opisywany odciągacz wydzieliny jest nieskomplikowany w obsłudze i niezwykle wydajny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko usuwa flegmę, ale też wpierw ją rozrzedza, co ułatwia całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co łagodzi objawy kataru i poprawia samopoczucie malucha. Można go nabyć w dwóch wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 60 zł).