Worki na pojemniki euro, spożywcze i inne produkty z polietylenu

Znajdź worki do skrzynek euro na globalhygiene.pl.

Folia polietylenowa to produkt, bez którego nie wyobrażamy sobie współcześnie życia. Wytwarza się z niej zarówno worki wykorzystywane w domach, jak i produkty foliowe stosowane m.in. w branży spożywczej.

Worki do skrzynek euro – wytrzymałe na niskie temperatury

Polimer etenu, inaczej polietylen, używany jest szeroko w przemyśle. Najbardziej rozpowszechniona jego forma to bodajże worki na śmieci. Do ich produkcji wykorzystuje się zarówno polietylen o wysokiej gęstości (w skrócie HDPE), jak i polietylen niskiej gęstości (LDPE). HDPE cechuje się wyższą odpornością mechaniczną i topi się w wyższej temperaturze, jednak jest mniej przezroczysty. Z folii tego typu wytwarza się m.in. wytrzymałe worki na śmieci. Z kolei LDPE jest bezzapachowy, transparentny i stosunkowo miękki, a dzięki temu niezmiernie elastyczny. Nie jest tak odporny na znaczne temperatury, za to w tych niskich utrzymuje swoją sprężystość. Przydaje się to w branży spożywczej, głównie tam, gdzie składuje i transportuje się żywność w temperaturze poniżej zera. Na potrzeby branży spożywczej z LDPE produkuje się worki E2 dostosowane do pojemników w wielu rozmiarach. Co ważne, takie worki powinny posiadać certyfikaty pozwalające im na kontakt z produktami żywnościowymi.

Peleryny dla branży fryzjerskiej oraz pozostałe artykuły foliowe

Z polietylenu wyrabia się także masę innych artykułów dla rozlicznych branż przemysłu. To między innymi zakrętki, wszelkiego typu pojemniki, przejrzysta folia pakunkowa (także ta termokurczliwą), a nawet mocne żyłki oraz żagle. Jest to także materiał, z którego Global Food Hygiene – polski producent odzieży ochronnej – opracował jednorazowe, przezroczyste oraz antystatyczne peleryny dla fryzjerów. Peleryny wytwarzane są w dwóch rozmiarach i w paru kolorach, a pakowane są w postaci poręcznej rolki ze zrywką, którą pasuje do dozowników.

Lokalizacja:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]