Urządź pokój w industrialnym stylu – wykorzystaj cegłę dekoracyjną

Klinkierem określamy rodzaj cegły ozdobnej, którą można użyć zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Czym się cechuje i dlaczego jest współcześnie tak szeroko stosowana w przemyśle budowniczym?

Klinkier – cegła dekoracyjna o wszechstronnym zastosowaniu

Klinkier to po prostu wypalane w bardzo wysokiej temperaturze płytki ceglane charakteryzujące się dużą wytrzymałością na zawilgocenie oraz uszkodzenia mechaniczne. Płytki z cegły od wielu dekad znajdują zastosowanie jako element wykończenia mieszkań oraz domów – mogą posłużyć m.in. jako wewnętrzne płytki elewacyjne lub cegła na komin. Cegła ozdobna jest używana także na podokienniki, cokoły, naroża oraz inne części budynków i świetnie pasuje zarówno do domów wzniesionych w nowoczesnej, jak i klasycznej stylistyce.
Elewacja z klinkieru prezentuje się bardzo estetycznie i nie jest podatna na niekorzystne czynniki atmosferyczne – śnieg, deszcz, promieniowanie słoneczne czy niską temperaturę. Klinkier na elewacje pozostaje więc przez lata w nienaruszonym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru mają jeszcze inne atuty – użycie naturalnego surowca sprawia, że są one odporne na działanie grzybów, a przy tym antyalergiczne.

Wewnętrzne płytki klinkierowe oraz klinkier na elewację

Cegła ozdobna użyta na ścianie zewnętrznej domu nada budynkowi nietuzinkowego charakteru i odróżni go od innych. Z kolei klinkier użyty jako wewnętrzna elewacja zaakcentuje styl, w jakim utrzymane są pokoje – doskonale nada się do wnętrz inspirowanych przestrzenią nowojorskiego loftu. Wysokiej jakości płytki z cegły można kupić w licznych składach budowlanych – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.