Sok z kiszonej kapusty i buraków – źródło witamin i soli mineralnych

Szukasz soku z kapusty? Sprawdź superbutelki.pl/pl/c/Soki/118

Produkty fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan powtórnie wróciły do naszego menu. Do kapusty i ogórków dołączają także nowe, do tej pory mniej lubiane owoce oraz warzywa. Mówiąc o leczniczych zaletach fermentowanego jedzenia nie sposób zapomnieć również o napojach takich jak kombucza, maślanka czy wszelkiego rodzaju zakwasy i soki z kiszonych warzyw. Szczególnie te ostatnie są warte zainteresowania – pomagają w prosty i błyskawiczny sposób dostarczyć naszemu organizmowi substancje niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie składniki w nich odnajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie sporo substancji mających zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Najistotniejszym komponentem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za przebieg fermentacji. Sok z buraków, ogórków bądź pozostałych kwaszonek to również kopalnia witamin. Godne uwagi jest głównie duże stężenie witaminy C – już pół szklanki tego napoju dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na obecność witaminy E i K, witamin z grupy B oraz wysokie stężenie soli mineralnych.

Sok z kapusty kiszonej – czemu trzeba go pić?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, z powodu obecności bakterii fermentacji mlekowej pożytecznie wpływa na nasz układ odpornościowy oraz pracę jelit. Na domiar tego nagromadzenie witamin polepsza funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają symptomy cukrzycy, depresji i szkorbutu, jak również pomagają walczyć z osłabieniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki winny poza tym sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo wrzody dwunastnicy lub refluks. Wzmacniają one także apetyt i stanowią osłonę w czasie terapii antybiotykami i pobudzają apetyt.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]