Sklep z roletami – wybierz coś dla swojego domu

Odmiennie od mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przyzwyczajeni są do przesłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, lecz także pozwala to regulować ilość światła wpadających do pomieszczeń mieszkalnych. Zwykle do zasłaniania okien korzystamy z zasłon i firanek, jednak w ostatnich kilkunastu latach wybieramy rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie rolety wewnętrzne znajdziemy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy szeroki wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych i okiennych. W większości z nich dostaniemy także wszelkie potrzebne akcesoria, czyli kółka z żabkami, wsporniki sufitowe i ścienne, karnisze metalowe oraz rozety. W jednym sklepie będziemy w stanie złożyć cały zestaw niezbędny do założenia rolet. A to, jakie rolety wybierzemy, będzie zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby robić zakupy z głową. Na przykład, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niewielkich oknach, jednak nie poleca się ich osobom cierpiącym na alergię. Na takich roletach dość łatwo zbiera się kurz, ponieważ wykonywane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do mieszkania posłużą rolety dzień i noc. Sprawdzą się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a nawet w łazience. Te rolety mają naprzemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z tworzywa nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – o czym pamiętać

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i okazać się może, że rolety o wymiarach oferowanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, aby dobrze zmierzyć rozmiar okien, ponieważ źle dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji i będą prezentować się niechlujnie. Jeśli zatem brak nam doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistę.