Rzeźby do ogrodu mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na prywatnych posesjach, ale też w przestrzeni miejskiej. W której technice się je tworzy? Kto z reguły zamawia rzeźby do ogrodu oraz fontanny w formie dekoracyjnej figury?
Rzeźby do ogrodu – niesztampowa metoda aranżacji przestrzeni
Rzeźby ogrodowe stają się coraz popularniejszą metodą urozmaicenia terenów municypalnych i prywatnych ogrodów. Dzisiaj ogromnym popytem cieszą się wyszukane rzeźby wytworzone poprzez odlew, których kształt jest opracowany na podstawie preferencji zamawiającego, jego zamiłowań, a także wielkości ogrodu. W dużych przestrzeniach wyśmienicie prezentują się pokaźne, monumentalne figury, które oczarowują swoim majestatycznym charakterem. W skromniejszych ogrodach zaleca się natomiast wykorzystanie niedużych rzeźb. Klienci wybierają pomiędzy rzeźbami o ascetycznej formie bądź wręcz przeciwnie – postawić na bogate zdobienia. Dobór odpowiedniej rzeźby powinien być uzależniony od stylu ogrodu oraz tego, jaki rezultat zamierzamy finalnie osiągnąć. Sporym popytem cieszą się także oryginalne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury te to znakomita forma dopełnienia przestrzeni.
Kto zamawia nowoczesne rzeźby do ogrodu?
Rzeźba do ogrodu to wyraz artystycznej ekspresji i jest poszukiwana przez podmioty różnego rodzaju. Bardzo dobrze komponuje się w parkach, gminnych zieleńcach, lasach, może również być dekoracją terenu przy hotelu, gmachu ministerialnym, galerii sztuki, uniwersytecie bądź innym obiekcie o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźb poszukują też klienci indywidualni, którzy pragną nadać własnemu ogrodowi niesamowity klimat. Można wybrać prostą rzeźbę, która uwydatni współczesny charakter ogrodu bądź zdecydować się na dzieło stylizowane na zabytkowe. Modne są również imponujące rzeźby orientalne, które będą stanowić oszałamiające dopełnienie ogrodu w stylu japońskim.