Rodzaje kontenerów na odpady

Chcesz nabyć kontenery na odpady? Odwiedź tę stronę

Nie wszystkie odpady mogą trafić do koszy na surowce zmieszane lub wtórne. Dotyczy to najczęściej tych, które powstają w czasie wszelkiego typu remontów i prac budowlanych, a także odrzutów przemysłowych. Muszą one zostać przetransportowane do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą poddane recyklingowi zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych wypadkach mogą jednakże wyniknąć problemy związane z składowaniem i transportem odpadów. Żeby się przed nimi ustrzec, warto zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Specjalistyczne i zwykłe kontenery na odpady

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przeznaczone do przechowywania i przewozu starych mebli, gruzu, opakowań i podobnych odpadów. Dodatkowo dostępne są też kontenery uszczelniane, które wspaniale sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i płynnych (między innymi tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane łączenia są też wymagane w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, takie jak trociny, granulaty czy wióry metalowe. Ich załadunek ułatwia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najmniej problematyczne w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, wyposażone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery otwarte – dla firm budowlanych i ekip sprzątających

Adresatami usług producentów kontenerów stalowych są najróżniejsze podmioty. Wśród nich można wymienić między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające oraz parające się opróżnianiem mieszkań, jak również różnego typu zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na odpady decydują się firmy oferujące usługi wywozu gruzu oraz odpadów wielkogabarytowych. Użyczają je one swoim klientom, a po wypełnieniu transportują do miejsca legalnego ich przechowywania bądź recyklingu.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]