Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

Profesjonalne mopy do mycia podłóg zamówisz na http://tinyurl.com/yae7edat

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo prostym obowiązkiem – wystarczy odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli chodzi o nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia lub sporą powierzchnię. Wówczas należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Czym cechują się profesjonalne mopy do podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza dwie cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o dużym metrażu – przykładowo sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego solidność. Należy również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie.

Mop do podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy ekip sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć podłogi. Nieomal jednakowo istotne są także akcesoria pomocnicze. Wśród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dostosowana do wzrostu pracownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a dobrze dobrane w znacznym stopniu ułatwia i skraca czas pielęgnacji podłóg. W trakcie sprzątanie większych powierzchni warto używać zestawu wiadro plus mop.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]