Producenci klinkieru – poznaj wiodące firmy

Klinkierjest jednym z materiałów stosowanych na elewacjach i innych powierzchniach zewnętrznych budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo proces produkcji cegły klinkierowej sprawia, że równie dobrze radzi sobie z ekstremalnymi temperaturami, co wilgocią lub uszkodzeniami mechanicznymi. Planując użycie tego materiału w swoim domu warto jednak poznać najważniejszych producentów klinkieru i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ofercie tych przedsiębiorstw.

Producenci klinkieru – CRH, Roben, Wienerberger

Liderem na światowych rynkach w produkcji klinkierów jest firma Roben z Belgii. Cegła klinkierowa Roben na budowach całego świata jest obecna od 160 lat. Cegła Roben jest ceniona ze względu na wytrzymałość oraz różnorodność. Inna znana firma produkująca klinkier, Wienerberger powstała w Austrii na początku XIX wieku, zaś w Polsce na rynku funkcjonuje od połowy lat 90-tych. Cegła klinkierowa Wienerberger w branży budowlanej jest znana dzięki innowacyjnym rozwiązaniom użytym w jej produkcji. Kolejny producent klinkieru, CRH, to znana irlandzka firma. W gronie liderów produkcji klinkieru znalazła się także polska firma. Klinkier Przysucha należy do najstarszych polskich produktów tego typu – jest w sprzedaży od prawie 50 lat.

Różnorodność klinkieru

W ofercie producentów klinkieru znajdziemy najróżniejsze modele – dzięki temu bez trudu dobierzemy modele odpowiednie do naszych potrzeb. W sklepach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier ręcznie formowany, przeznaczony przede wszystkim do renowacji zabytkowych budynków, jak i maszynowy, który dzięki równej powierzchni doskonale sprawdzi się w nowoczesnych projektach.