Poznaj różne rodzaje kontenerów

Zobacz, gdzie kupić kontenery na złom

Na rynku dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak mnóstwo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak rozebrane elementy okien i drzwi, zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne, a także złom, gruz – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady większych gabarytów

W przypadku ładunków o znacznych rozmiarach niebędących odpadami lub wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla firm transportowych oraz magazynów.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]