Odprowadzanie wody opadowej z dachu – systemy rynnowe

Jeśli chcesz zamówić rynnę plastikową, koniecznie wejdź na www.regamet.pl.

Systemy dachowe tworzy szereg elementów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich trwałości oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia efektywne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów wynikających z jej kumulowania się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz kwalifikacji – tak samo jak zakładanie systemów rynnowych. Co w takim razie powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie moduły je tworzą?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do kanalizacji.

Rynny plastikowe, metalowe czy PCV – co wybrać?

W ofercie dystrybutorów dostępne są systemy rynnowe wykonane z różnych surowców – m. in z metalu bądź PCV. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku oraz tego, jak bardzo jest on narażony na opady. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania powinno się więc przedyskutować ze specjalistą.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08