Niezbędnik numizmatyka – album na monety

Więcej o klaserze na monety na https://bit.ly/3wlkJSZ.

Zbieranie banknotów oraz monet to nie tylko przyjemność z szukania i zakupu kolejnych eksponatów, ale też uczucie zadowolenia z ich podziwiania i katalogowania. Nabyte numizmaty winny wobec tego zostać umieszczone w praktycznych klaserach lub albumach, dzięki którym wygodnie będzie można je oglądać, a w tym samym czasie ochroni się je przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Klaser na monety i banknoty – spore ułatwienie przy katalogowaniu eksponatów

Miłośnicy monet mają bogaty wybór akcesoriów umożliwiających bezpieczne ich przetrzymywanie, aczkolwiek najbardziej popularne nadal pozostają klasery. Czemu? Przede wszystkim z tej przyczyny, że pozwalają łatwo segregować monety konkretnego typu. Pamiętajmy jednak, iż część albumów na monety nie zawiera w środku kart i trzeba kupić je oddzielnie dobierając je do rodzaju zbieranych banknotów czy numizmatów. Swoboda dopinania i odłączania kart jest ogromnym usprawnieniem przy szeregowaniu eksponatów zgodnie z naszym uznaniem – można przenosić je pomiędzy albumami bez konieczności wyjmowania pojedynczych okazów, co zmniejsza niebezpieczeństwo uszkodzenia banknotów bądź zarysowania numizmatów. Ponadto, mając malutką kolekcję, w jednym albumie można umieścić monety o różnorodnych rozmiarach, należy tylko dokupić strony z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Inną zaletą klaserów na monety jest to, że często są stylizowane na wygląd książek czy albumów ze zdjęciami, dzięki czemu bez przeszkód schowamy je na regale przez wzrokiem ewentualnego złodziejaszka.

Czy w klaserach na monety można przechowywać każdy rodzaj numizmatów?

Specjaliści rekomendują, by w plastikowych przegródkach klaserów przechowywać powszechniejsze numizmaty, nie mające stanu menniczego, bo nawet gruba folia z PCV nie zapewnia monecie pełnej ochrony przed oddziaływaniem powietrza i wilgoci. Rzadkie monety w idealnym stanie albo te wybite z drogich kruszców warto w pierwszej kolejności zabezpieczyć przez zamknięcie w plastikowym kapslu. Taki kapsel można następnie trzymać w klaserze, bowiem szereg producentów oferuje strony do albumów, które bez przeszkód mieszczą w sobie monety zabezpieczone kapslem lub usztywnionym, papierowym holderem.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]