Niechciane napisy na murach? Użyj środka do usuwania farby

Zobacz, gdzie nabyć środki do czyszczenia elewacji, wejdź na verdeavis.pl

W ostatnich latach problem pojawiania się malunków na elewacjach budynków i murach znacznie przybrał na sile. Z reguły przybierają one formę napisów wykonanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, oprócz tego zwykle napisy te niosą treści rasistowskie lub obcesowe. Nie dziwi zatem, że administratorzy lub właściciele budynków czynią wszystko, by pozbyć się ich z murów. W tym celu przeważnie decydują się na ponowne pomalowanie ściany – to jednak pochłania mnóstwo pracy i jest dość kosztowne. Inną opcją może być użycie preparatu do usuwania farby.

Działanie preparatu do mycia elewacji?

Działanie takich środków bazuje na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki popularnych farb – w szczególności rozmaitego rodzaju żywice. Ich charakterystyczny skład powoduje, że środki tego typu umożliwiają czyszczenie nawet mocno chropowatych powierzchni. Najlepsze środki do usuwania farby nie zawierają rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są szkodliwe dla otoczenia i ludzi. Użycie środków do mycia elewacji polega na naniesieniu ich na ścianę budynku – w tym celu należy skorzystać z szerokiego pędzla bądź wałka. Po co najmniej 60 minutach środek trzeba spłukać wodą lub zmyć myjką ciśnieniową.

Dla kogo środki do mycia elewacji?

Środki do czyszczenia elewacji winny znaleźć się w wyposażeniu wszystkich ekip sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, gdyż to zwłaszcza fasady niestrzeżonych budynków są narażone na akty wandalizmu. Niewielkie opakowanie preparatu okaże się przydatny również posiadaczom firm, domów jednorodzinnych czy sklepów. Zakup środka do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian na nowo duża oszczędność – zarówno jeśli idzie o wydatki na kupno farby, jak i czas potrzebny do zrealizowania tej pracy.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]