Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Kup lampę solną.

Małe ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnych wypraw po świecie, a nieraz kupujemy pod wpływem impulsu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Sporadycznie aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj służą jako zwyczajne dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji obiektów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej z reguły lampy, ale również inne przybory.

Lampa solna – każda z nich jest unikatowa

Lampy solne są estetyczne i bez trudu można je dopasować do aranżacji pomieszczenia, bo są sprzedawane w trzech kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są wyjątkowe jak linie papilarne, dlatego że nie ma kamieni o takiej samej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze cechują się nieregularną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się robieniem takich lamp, nadają im różne formy, np. piramidy bądź kuli.

Lampa solna – przy niej łatwiej się zrelaksujesz

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają dobre oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania ujemnych jonów, które równoważą te wyzwalane przez wszędobylska elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi ludziom chorym na na alergię bądź astmę. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest delikatne i kojące, dlatego poleca się nabycie ich jednostkom cierpiącym na stres lub brak snu, ponieważ dzięki nim można łatwiej się odstresować. Ale z brył soli nie produkuje się tylko lamp solnych. Robi się z nich też pojemniki na bibeloty i prześliczne świeczniki, a większe bloki z soli himalajskiej używa się w dekoracji domów, jak również gastronomii.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]