Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

Dalsze informacje o żelu antybakteryjnym do rąk

Na jednym cm2 powierzchni dłoni może bytować nawet do 5 milionów bakterii. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach roznoszą się pasożyty, bakterie oraz wirusy, które powodują groźne choroby. Z tej przyczyny higiena rąk jest nieodzowna. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90% bakterii. Zazwyczaj to wystarczający rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z dużo skuteczniejszych preparatów.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło dezynfekujące znalazło szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Często używane jest w instytucjach służby zdrowia – szpitalach, przychodniach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i żyjącymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać też pracownicy gastronomii – zwłaszcza po przygotowywaniu potraw z mięsa (przede wszystkim drobiowego), mleka czy jajek, ponieważ te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych objętościach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do uruchamiania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]