Maska na twarz ochronna – dlaczego powinniśmy z niej korzystać?

Maseczkę na twarz znajdziesz na https://vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Do niedawna maski ochronne kojarzyły się tylko z lekarzami bądź japońskimi turystami odwiedzającymi nasz kraj. W ostatnich tygodniach z powodu pojawiających się cyklicznie groźnych chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową, jednorazowe maseczki ochronne oraz te wielokrotnego użytku są często zakładane przez Polaków.

Do czego używana jest maseczka ochronna na twarz?

Maski na twarz zasłaniają nos oraz usta, dzięki czemu zagrożenie przedostania się bakterii i wirusów do organizmu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre maseczki wyposażone są w przejrzystą plastikową przesłonę, która całkowicie ochrania twarz, a zwłaszcza oczy, przez które też może dojść do zarażenia. Maski na twarz powinny być używane przez lekarzy, pracowników lecznic i strażaków, którzy są szczególnie narażeni na bezpośredni, ciągły kontakt z osobami roznoszącymi chorobę. Pozostałym osobom takie maseczki posłużą do zabezpieczenia przed groźnymi wirusami w trakcie podróży transportem publicznym lub pracy. W czasie zagrożenia zachorowaniem na niezmiernie niebezpiecznego koronawirusa COVID-19 jest to poniekąd przymusem.

Jaką maseczkę ochronną wybrać do codziennego użytku?

Maseczki powinny być komfortowe i umożliwiać bezproblemowe oddychanie. Maseczka powinna mieć styczność ze skórą tylko nie podrażniającą powłoką tkaniny, np. bawełny. Zaleca się nabywać maski na twarz, które przed zapakowaniem są ozonowane i które wykonano z używanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych. Niektórymi maskami można posługiwać się kilka razy, oczywiście pod warunkiem trzymania się wskazówek zawartych w instrukcji do opakowania załączonej.

Lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]