Magazyny namiotowe – tanie i funkcjonalne

Rozwój firmy zwykle wiąże się z koniecznością zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić problemów, to mogą one pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa składów. Istnieją na szczęście skuteczne metpdy na to, by zrobić to niewielkim nakładem funduszy i czasu. W takich sytuacjach warto postawić na magazyny namiotowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Namioty magazynowe całoroczny

By móc korzystać z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on posiadać stabilną konstrukcję wykonaną ze stali nierdzewnej z niezawodnym systemem instalacji jej poszczególnych części. Jeszcze ważniejsze okazują się właściwości materiału, z którego wykonano poszycie. Musi on radzić sobie z nasłonecznieniem, ale też być odporny na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, wiatru oraz śniegu. Niezbędnym elementem wyposażenia jest poza tym system zapobiegający skraplaniu się wody we wnętrzu namiotu.

Magazyn namiotowy – popularne wymiary

Namioty magazynowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia dobór obiektu stosownego do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od trzech do ośmiu metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można powiększyć bazę magazynową, łącząc wiele namiotów w jeden obiekt za pomocą dedykowanego systemu.