Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Kup listwy podłogowe na www.balticwood.pl/oferta/listwy

Z pozoru są mało ważnym elementem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli i ochraniają dolne partie ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To na pewno dostateczny powód, by nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i bardzo dobrze współgra z eleganckimi meblami czy dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]