Lampy solne

Lampy solne oraz ich właściwości lecznicze

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały rozległą popularność. Trzeba przyznać, iż są niesłychanie estetycznym dodatkiem do wnętrz, zapewniającym nastrojową atmosferę. Jakkolwiek czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić także korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne – czym są?

Lampy solne to nie tylko piękne dekoracje wnętrz mieszkalnych, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, odkopanych z kopalni, a potem wydrążonych, aby pomieścić wewnątrz żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest uruchomiona, emituje ciepłe, delikatne światło, komponując przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub bakterie. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo dostarczyć ulgę osobom cierpiącym na alergie czy też problemy z układem oddechowym.

Jakie właściwości zdrowotne ma lampa solna?

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych w większości wypadków wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą lub innymi schorzeniami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy twierdzą, że jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń generowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie wzięte dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale również potencjalne źródło pełnego zdrowia oraz dobrego humoru.

Lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]