kosmetyki ekologiczne, kosmetyki naturalne

Kosmetyki ekologiczne – gdzie kupować?

W ostatnim czasie nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale również aby zawierały nieszkodliwe dla ustroju składniki.

Kosmetyki naturalne – atuty

Kosmetyki, które powstały na bazie czystych ekologicznie roślin, zdobywają coraz większą popularność. rezygnujemy składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają duszącego, sztucznego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Zazwyczaj pakowane w opakowania przyjazne środowisku, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Skład kosmetyków ekologicznych

Do wytwarzania kosmetyków organicznych stosuje się naturalne olejki (np. macadamia, migdałowy czy arganowy, ale też mniej spotykane oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do fabrycznie wytwarzanych kosmetyków, wielką wagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnego balansu między koniecznymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a użyciem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie kosmetyki naturalne można nabyć w Polsce?

Największym wyborem szczycą się doskonale zaopatrzone sklepy internetowe. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – balsamy nawilżające, kremy naturalne, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może też zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, odżywki oraz inne kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]