Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Więcej na temat shuttersów w sypialni na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się zwykle z wystrojem wnętrz w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Tymczasem ten moduł zabezpieczenia okiennic można zastosować także w polskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie dekoracyjne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Shuttersy wyraźnie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są masywniejsze, co powoduje, że rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są istotne, bo to w salonie przyjmuje się gości, a także przebywa się w nim sporą część dnia. Dlatego więc należy zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale również komfortowe. Swoboda zmiany stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co pozwala m.in. na kompletne jego przyciemnienie, jeśli chcemy obejrzeć coś w telewizji, bądź jego lekkie ściemnienie, gdy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – świetna osłona przed hałasem

Swoboda regulacji wnikania światła do wnętrza jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże z jeszcze innego powodu – z ich pomocą można skutecznie kontrolować temperaturę sypialni, która ma wszak olbrzymi wpływ na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie lata łatwiej jest zachować chłód w sypialni, a w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Do tego takie okiennice tworzą skuteczną barierę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także doskonałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Osadza się na nich mniej cząsteczek kurzu niż w fałdach firan, a ich utrzymanie jest nadzwyczaj proste i trwa wręcz kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się także w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecka.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]