Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Chcesz zamówić kaski do jazdy konnej? Wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, z uwagi sporą prędkość i wysokość, bywają naprawdę groźne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jazdy konnej można kupić 2 rodzaje zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest na ogół wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak solidnej protekcji jak kask, dlatego wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne certyfikaty oraz pozwalać na regulację rozmiaru lub być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask do jazdy konnej nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]