Jakie zastosowanie i właściwości ma sól himalajska?

Jeśli potrzebujesz różowej soli himalajskiej, skieruj się tutaj.

Sól himalajska już od wielu lat gości w naszych domach. Czy wiesz jednak, że posiada ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – czym jest?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Cechuje się ślicznym różowym odcieniem, jaki wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To naturalnie fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak i wygląd.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt przeróżnych minerałów oraz pierwiastków śladowych, co powoduje, że jest w dużym stopniu bardziej odżywcza aniżeli tradycyjna sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: niektórzy uważają, iż sól himalajska może wspomagać trawienie poprzez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Na domiar tego sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, że może pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp i żyrandoli solnych.

Sól himalajska – zastosowanie

Często okazuje się, iż sól himalajska to nie jedynie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Prócz tego, wykorzystywana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając cerę i dostarczając cennych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień oraz infekcji. Produkcji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką bądź świeczką tealight stanowią śliczny element dekoracyjny, ale także mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz obszerne zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]