Do czego służy lonża jeździecka?

Potrzebujesz lonży dla konia? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Lonża to akcesorium na co dzień stosowane podczas nauki jazdy konnej oraz tresur. Jakie lonże dla konia są dostępne w sprzedaży? Z czego są produkowane te akcesoria i gdzie warto je kupować?

Lonża jeździecka – typy oraz jej funkcja

Lonża jeździecka to stosunkowo długa lina, na ogół nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń podczas lekcji jazdy i ćwiczenia technik związanych z trzymaniem wodzy, utrzymywaniem równowagi w siodle, łapaniem strzemion, jak również dosiadaniem. Koń prowadzony jest po obrysie okręgu, zaś lonża używana jest do kontroli reakcji zwierzęcia. Narzędzie to służy także artystom cyrkowym oraz zawodnikom woltyżerki do szlifowania technik i asekuracji przeprowadzanych ewolucji. Lonża jest ponadto pomocna przy hipoterapii. Lonża dla konia może również być stosowana podczas ćwiczeń bez dżokeja – w takim przypadku jest wykorzystywana do szkolenia młodych koni i zapewnienia im właściwej dawki aktywności.

Lonża dla konia – postaw na produkty uznanych marek

Duże spektrum przyrządów jeździeckich spotkasz w dobrze wyposażonych sklepach internetowych, które oferują profesjonalny sprzęt w atrakcyjnych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże jeździeckie najlepszych marek – jak np. Jumptec, Imperial Riding czy Start. Poszukujesz lonży jeździeckiej w czarnym, niebieskimalbo czerwonym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje szeroki asortyment artykułów, które sprostają oczekiwaniom najbardziej kapryśnych klientów. W ofercie dostępne są lonże wytworzone między innymi z materiału nylonowego. Lonże wykonane są z miłego w dotyku, miękkiego tworzywa i wyposażone w obrotowe zapięcie.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]