Co warto wiedzieć o kosmetykach do pielęgnacji ciała?

Dowiedz się więcej o kosmetykach do pielęgnacji ciała na houseofbeauty.com.pl

Wbrew częstym opiniom, o skórę powinniśmy dbać w każdym wieku. Nie tylko w wieku dojrzałym pojawiają się bowiem problemy takie jak pękanie, przesuszenie, przetłuszczenie lub różnego rodzaju zmiany skórne. By im zapobiec lub wyleczyć je w początkowym stadium, warto stosować wysokiej jakości kosmetyki do ciała o składzie dobranym do wieku oraz typu skóry. Jakie jednak kosmetyki są najważniejsze dla utrzymania skóry w dobrej kondycji? Jak one działają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Kosmetyki do pielęgnacji ciała – poznaj ichrodzaje

Najpopularniejsze kosmetyki do ciała to z całą pewnością wszelkiego rodzaju kremy odżywcze oraz balsamy. Ich systematyczne użycie – zwłaszcza codziennie lub po każdym prysznicu – pozwala na zachowanie dobrej kondycji skóry i uniknięcie podrażnień czy przesuszenia. Niektóre części ciała są szczególnie narażone na mikrouszkodzenia, przesuszenia lub podrażnienia – chodzi zwłaszcza o dłonie i stopy. Z tego powodu do ich pielęgnacji wykorzystuje się dedykowane kosmetyki o intensywniejszym i lekko zmodyfikowanym działaniu.

Jak wybierać kosmetyki do pielęgnacji ciała?

Aby kosmetyki do pielęgnacji ciała były skuteczne i, co jeszcze ważniejsze, bezpieczne, należy zachować ostrożność przy ich wyborze. Źródłem cennej wiedzy na temat przeciwwskazań są etykiety, które na pewno zawierają listę ewentualnych schorzeń uniemożliwiających skorzystanie z danego preparatu. Wśród nich mogą znaleźć się m.in. żylaki, nadciśnienie, kruche naczynka, schorzenia skóry (między innymi atopowe zapalenie) oraz uczulenie na któryś z jego składników.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]