Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Więcej szczegółów o shuttersach.

Planując aranżację wnętrza, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. W większości wypadków wybiera się szablonowe aranżacje, a więc firanki oraz zasłony, które niekiedy łączone są z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne rzadko znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego wytwarzane są shuttersy

Nadrzędną właściwością shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych są ruchome i można łatwo je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb mieszkańców. Produkuje się je z płyt pilśniowych, PCV, jak również z drewna. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się w głównej mierze na oknach, jakkolwiek rewelacyjnie sprawdzą się też na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w naszych domach spotyka się wciąż sporadycznie, ale większość z pewnością kina lub telewizji, ponieważ te okiennice są często stosowane na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w Australii czy USA.

Shuttersy dobrze komponują się z wieloma stylami wnętrz

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko pięknie wyglądają, ale mają też praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można pasywnie kontrolować wykorzystanie padającego światła: w gorące miesiące ograniczać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a zimą – utrzymać je na dłużej. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i da się je założyć je na większości ram okiennych. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co sprawia, iż są bez wątpienia droższym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nader luksusowy wygląd, przez co podnoszą wartość domu. Trzeba również uwydatnić, iż nachylenie lameli shuttersów jest regulowane bez użycia sznurów, co posiadacze psotnych psów i kotów lub rodzice dzieci, które zerwać wystające żyłki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]