Co daje oczyszczacz powietrza?

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery trafiła już do świadomości każdego obywatela naszego kraju i coraz rzadziej jest lekceważona. Polacy zdają sobie sprawę, iż jakość powietrza, które na co dzień wdychamy, ma poważny wpływ na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie będą wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy musi zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka w polskich sklepach

Im bardziej zindustrializowany region, tym bardziej prawdopodobna groźba obecności znacznej kondensacji pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój licznych chorób układu oddychania narażeni są przede wszystkim mieszkańcy dużych miejscowości i terenów w sąsiedztwie fabryk emitujących do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Codzienne używanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczące zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak np. LIFAair, Webber czy Cado, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów, zatem nie jest to obecnie coś nowego na rynku. Co ważne, poza eliminacją z atmosfery zanieczyszczeń, nieraz mają one także inne pożyteczne funkcje.

Rodzaje i przeznaczenie oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w różnych rozmiarach, wobec tego łatwo kupimy sprzęt stosowne do określonej objętości pomieszczenia. Oczyszczacze są niezbyt duże, zatem swobodnie daje się przesunąć je pomiędzy pomieszczeniami. Oprócz eliminowania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, zatrzymują one dodatkowo bakterie oraz grzyby, które mogą powodować rozmaite reakcje uczuleniowe lub choroby, jak również niebezpieczny formaldehyd. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża oraz jonizuje powietrze, co wytwarza w pomieszczeniach orzeźwiającą atmosferę, a przy tym zapewnia lepszy sen. Część urządzeń posiada również detektory alarmujące o obecności CO2. Nabycie oczyszczacza powietrza poleca się przede wszystkim osobom podatnym na alergie.