Buty do jazdy konnej – sztyblety czy oficerki?

Kup buty jeździeckie.

Jeździectwo z roku na rok staje się coraz popularniejsza. W rzeczy samej nie powinno to zadziwiać – szczególnie, jeżeli weźmie się pod uwagę spore atuty tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: poprawienie kondycji, trening dobrej postury, jak również rozwój wszystkich partii mięśniowych. Poza tym ma dobroczynnie działa na psychikę: podnosi poczucie odpowiedzialności, redukuje napięcie i wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak aby maksymalnie korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy odpowiednio wybrać strój i buty jeździeckie. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki czy sztyblety?

Odróżnia się dwa główne typy butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Te pierwsze sięgają zaledwie ponad kostkę – są więc o wiele krótsze. Oficerki to natomiast obuwie niezmiernie wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego dają ochronę całej nodze, zmniejszając zagrożenie powstawania otarć czy sińców. Sztyblety są znacznie tańsze, jakkolwiek decydując się na ich zakup, powinno się nie zapominać o tym, aby wyposażyć się też w ochraniacze nóg – sztylpy bądź czapsy.

Z czego szyje się buty jeździeckie?

Kupując buty jeździeckie, koniecznie należy wziąć pod uwagę na materiał, z którego zostały one wytworzone. W sklepach znajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej przeróżnych imitacji. Skóra jest zdecydowanie droższa, jednak warto się ją wybrać z uwagi na większą trwałość i możliwość dopasowania się buta do konturu stopy właściciela. Warte uwagi są szczególnie buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i prawie natychmiast nabiera oczekiwany kształt. Bydlęca skóra prezentuje się trochę gorzej, ale jej niewygórowana cena jest sporą atutem.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]