Blachy dachowe – zastosowanie w budownictwie

Potrzebujesz blachodachówki? Kliknij tutaj.

Blachy dachowe to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Oczywiście duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich znakomity wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blachodachówka to też bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielorodzinnych i jednorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę wytrzymałe.

Blacha na dach – cechy i zalety

Blacha na dach produkowana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane powłoki lakiernicze są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż zachowują one dobry wygląd nawet po latach od montażu. Aby jednak cieszyć się tymi zaletami, blachy dachowe warto kupować w sprawdzonych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha na dach, ze względu na niską wagę, znajduje obszerne zastosowanie przy renowacjach zabytkowych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i stosunkowo tania – oraz przy budowaniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08