poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

Podróż autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie niezbędne podczas wypoczynku sprzęty. Zwykle nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku także niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych bagaży. Tu warto wymienić głównie narty i rowery, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność auta znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale również nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bo posiada opływową budowę. Do jego montażu niezbędne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je kupić sami. Miejmy jednak na uwadze, by wybór modelu pasującego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż zlecić zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na tył i dach auta

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem rowery, narty czy SUPy. Uchwyty tego typu są z reguły dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]