Atuty rolety podgumowanej

W najupalniejsze miesiące roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Odpowiedzią na ten problem jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę czy upalne lato przed opuszczeniem mieszkania zasłoń okna roletami podgumowanymi i jak wrócisz rozkoszuj się nienagrzanym, wychłodzonym pomieszczeniem, doskonałym do odpoczynku. Ten model rolety w 100% nie przepuszcza promieni słonecznych. Jak funkcjonuje roleta podgumowana? W których pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej? Tutaj się tego dowiesz.

Atuty rolet podgumowanych

Największym atutem rolet podgumowanych jest fakt, że powodują one pełne zaciemnienie wnętrza. Gruba guma na rolecie nie wpuszcza promieni słonecznych do pokoju, tym samym wnętrze się nie nagrzewa. Zwykle w sezonie letnim zachowanie w pokojach przyjemnej temperatury jest kłopotliwe. Jeśli nie posiadasz klimatyzacji, to kup taki typ rolety. Rolety podgumowane najczęściej są wybierane do wnętrz, takich jak kuchnia oraz łazienka, ale także do silnie nasłonecznionych pomieszczeń. Nic nie przeszkadza, by były ozdobą Twojej sypialni lub salonu.

Jakie rolety podgumowane kupić?

Roleta podgumowana najczęściej występuje w wersji produktu 100% zaciemnienia. Jeżeli musisz znaleźć przesłonę do nasłonecznionego bądź mocno oszklonego wnętrza, to ten model spisze się idealnie. Również pokoje, w których potrzebujesz spokoju lub pełnego zaciemnienia, takie jak sypialna, gabinet oraz salon, to znakomite pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do innych detali pokoju lub zdecyduj się na model w zupełnie kontrastujący z nimi. Rolety mogą być nowoczesnym lub klasycznym uzupełnieniem wnętrza, jednak wszystko jest zależne od Twojej inwencji i koncepcji ich aranżacji.