Atuty rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla osób, które lubią kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to także świetny sposób na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Roleta dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a różnych odcieniach, to kolejny pomysł na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Dobrze dopasowany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Średni poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – inne przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie światła może przeszkadzać w spaniu lub odpoczynku, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , chociażby w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują również do każdego awangardowego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią również rolę dekoratywną. Rozbudowana kolorystyka i współczesne wzornictwo sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeżeli pragniesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.