Antena satelitarna – świetny zastępca popularnej telewizji kablowej

Znajdź antenę SAT

Znaczna część z nas posiada w swoim mieszkaniu telewizor. Pomimo tego, że chętniej decydujemy się na aktywność fizyczną, lubimy od czasu do czasu obejrzeć ciekawy serial lub dokument telewizyjny. By odbiór programu stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Bardzo dobrze sprawdza się do tego antena SAT, którą obecnie kupimy bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – czym w istocie jest?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak doskonale znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z przykuwającą wzrok czaszą, która potocznie nazywana bywa talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Sięgając po antenę SAT można więc odbierać wciąż ogromnie lubianą w naszym kraju telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporego odsetka odbiorców z kablówką. Powodem jest to, że dostęp do kablówki bywa ograniczony. Wyliczyć można parę typów anten satelitarnych. Znaleźć można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny tego rodzaju wyróżniają się konkretnymi cechami – różnią się między innymi średnicą jaką posiada czasza. Aktualnie na ogół konsumenci wybierają jednak modele o średnicy od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia wykonane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu w efekcie działania złych czynników pogodowych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, wysokie oraz niskie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich kondycji. Najwyższej klasy antena SAT będzie nam służyła wiele lat.

Co poza anteną SAT jest niezbędne do odbioru telewizji?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym elementem potrzebnym do tego, by bez trudu odbierać kanały. Oprócz niej trzeba również posiadać specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonej pozycji. Niezbędny jest także konwerter (dwupasmowy lub posiadający pojedyncze pasmo), kabel antenowy oraz odbiornik satelitarny.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]